2D Scanner Serial
2.5D Scanner Serial
3D Scanner Serial
ODM System
banner011
X

ние ќе ве осигураме
секогаш се најдобар
резултати.

Добијте бесплатни примероци и сликовнициОДИ

FEELTEK со години се фокусира на 3Д динамичен систем на фокусирање. Ние секогаш ја нагласуваме партицираноста на софтверската контрола, оптичкиот дизајн за време на материјалот и обработката на апликацијата.

Во текот на изминатите неколку години, FEELTEK е посветен на стратегијата на „Водечка иновативна 3Д ласерска обработка“ и лансираше серии на 3Д глава за скенирање кои поддржуваат бранова должина 10640/1064/980/532 / 355nm со опции за големината на отворот 10/15/20/30 / 40/70 на пазарот.

знајте повеќе за компанијата

about

истражуваат нашите главни услуги

Како значаен партнер на интеграторот за ласерска обработка, FEELTEK отсекогаш давал важност на прилагодувањето на решението

НАШАТА ИНДУСТРИЈА
ПРЕДНОСТ

Прецизен дизајн

Иновативна асферична леќа, поконцентрирана енергија и униформа. Повеќе опции за бранова должина и работно поле

Висока прецизност

Лебдат со голема прецизност со голема брзина со ниска температура Контрола на галванометар со голема брзина, ниска температура. Уникатна технологија за управување со погонот

Развој

Само-развиен апликативен софтвер. Обезбедува разновидни стандардни решенија засновани врз технологија на динамичен фокус: обележување на визуелно позиционирање, обележување на движечката линија на големо поле, 3Д обележување на површината, гравирање на релјефот, 3Д заварување, додатоци и суптрактивни материјали, итн. Поддржете го понатамошниот прилагоден развој

Контролен систем

Само-развиен контролен систем Повеќекратни ресурси на интерфејсот. Робот за интерфејс, CCD, подвижна линија, задоволуваат примена на процесот на дисциплина.

ние ќе се осигураме дека секогаш ќе добиете
најдобри резултати.

 • FEELTEK will be your important partner for 2D to 3D galvo system customization

  Обезбедување на квалитет

  FEELTEK ќе ви биде важен партнер за прилагодување на системот галво од 2Д до 3Д
 • Provide high-precision, high-speed, high-stability dynamic focusing system, patented optical path design

  Оптички дизајн

  Обезбедете систем со динамично фокусирање со голема прецизност, голема брзина и стабилност, дизајн на патентиран оптички пат
 • FEELTEK has accumulated a great number of 2D system and 2.5 D scanheads customization experiences as well.

  Години на искуство

  FEELTEK има акумулирано голем број искуства за прилагодување на 2D систем и 2,5 D скенирани глави.
 • An important partner of galvanometer laser processing equipment, attaches great importance to customized process solutions

  Прилагодување на програмата

  Важен партнер на опрема за ласер за обработка на галванометар, им придава големо значење на прилагодените процесни решенија

ПРИМЕНА

Прашање за ценовник

Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа со почитување на принципот на квалитет прво. Нашите производи се здобија со одлична репутација во индустријата и вреден доверба кај новите и старите клиенти.

доставете сега

најдоцна новости и блогови

Гледај Повеќе
 • Што ако не е само 2D ...

  Во прилог на скенирање FEELTEK 2D, со оглед на практичноста и флексибилноста, ние исто така нудиме неколку модул опции за клиентите со цел да направат ...
  Прочитај повеќе
 • Ознака на етикетата FEELTEK на м ...

  Постои сè поголемо барање за обележување на етикетата на механичките делови, особено во автомобилската индустрија, како што се центар, моторна батерија, филтер за воздух итн ...
  Прочитај повеќе
 • Среќен Божиќ и среќен Н ...

  Бидејќи 2021 доаѓа наскоро, ајде сите да се грижиме едни за други и да ја поддржиме потребата на сите за добро здравје, добар ручек и просперитет. ФЕЕЛТЕК ...
  Прочитај повеќе